Her Kategoride Nanoteknoloji ( Haziran 2008 )

Değerli okurlar,

İçimizi ısıtan güneşi ve canlı renkleri ile sonunda yaz geldi. Havaların ısınmasıyla birlikte canlanan doğa, bize de canlılık ve dinamizm kazandırıyor… Enerjisi ve coşkusu yüksek bu ayların getirdiği yeniden canlanma adeta yaşam alanlarımızın da yenilenmesine, güzelleşmesine bir vesile. Yaşam alanlarımızın iç mekanlarından başlayıp dış mekanlarına, bahçe mobilyalarından parke ve sundurmalara kadar uzanan geniş bir  perspektifte bu yenilenme ve güzelleşme söz konusu.

Yaşar Topluluğu ve Dyo olarak temel ilkelerimizden biri tüketicilerimizin yaşam kalitesini yükseltmektir. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu da tüketicilerimizi iyi anlayarak, onların beklenti ve ihtiyaçlarını en yüksek düzeyde karşılayan ürünleri sunmaktır. Her sunulan ürünün tüketicilerimize artı değer yaratması bu yüzden kaçınılmazdır. Bu, aynı zamanda marka olmanın da gereğidir. 80 yıllık geçmişi ile boya sektörünün şekillenmesine öncülük eden Dyo, boya sektörünün geleceğini de şekillendirmek gibi bir misyon da üstlenmiş durumda. İşte bu misyon ve tüketicilerimizin yaşam kalitesini yükseltme vizyonu ile başlayan çalışmalar ile geleceğin teknolojisi nanoteknolojiye yaptığımız ARGE ve pazarlama yatırımları  bugün yeni meyvelerini vermeye başladı bile.

Tüketici ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak geliştirdiğimiz nanoteknolojik iç cephe ve dış cephe dekoratif boya setimize, tüketicilerimizin ipekmat parlaklıktaki taleplerini dikkate alarak Dyo Nanoipekmat serisini geçtiğimiz mart ayında ilave ettik. Ahşap yüzeyler için geliştirdiğimiz çizilme direnci yüksek, uzun süre koruma sağlayan, UV ışınlarına karşı dayanımlı ve yangın geciktirici gibi farklı özelliklere sahip beş ayrı üründen oluşan Dyo Nano Ahşap setini de bu aydan itibaren pazara sunuyoruz.

Faaliyet gösterdiğimiz bir diğer kategori olan deniz boyalarında özellikle yat ve tekne sahibi tüketicilerimizin beklentileri doğrultusunda daha üstün koruma sağlayan ve estetik kazandıran Dyo Nano Marine ürün setini geliştirdik. Bu ay lansmanı yapılacak yeni ürün setimiz şu anda Bodrum’da yapımı süren 30 metrelik charter teknesinde uygulamaya başlandı bile. Türkiye’de imal edilen en büyük charter teknelerinden biri olacak bu tekne, tamamında Dyo Nano Marine ürünleri kullanıldığından uzun yıllar Akdeniz’in mavi sularında yelken açmaya devam edecek…

Bütün bu güzel gelişmelerle birlikte, Türk Patent Enstitüsü’nün Dyo Nano markalı ürünlerimize verdiği patenti de bugüne kadar yaptığımız öncü olma çabalarımızın bir kanıtı olması dolayısıyla tekrar sizlerle paylaşmaya değer buluyorum. Ürünlerimizin yenilik,  endüstriye uygulanabilirlik ve buluş kriterleri açından tam not alması, sizlere en iyiyi sunmak gayretiyle yaptığımız tüm işlerimize duyduğumuz heyecanı ve tutkuyu bir kat daha artırdı.

Siz değerli okurlarımıza iyi bir yaz sezonu dilerken, ekip olarak sizler ve tüm tüketicilerimiz için en iyisini gerçekleştirmek gayretimizi bir kez daha sizlerle paylaştığım için mutluyum.

Sağlıklı ve renkli günler dilerim.

Sevgi ve saygılarımızla