Tüketicinin Yüzü Gülünce Bizim De Yüzümüz Güler ( Ekim 2006 )

Son teknolojileri yenilikleri, son ürünleri en uygun koşullarda güvenli bir şekilde piyasaya sunmak Yaşar Topluluğu’nun önemli bir

misyonu oldu

YAŞAR’ın tüketiyice olan yakınlığı, ilgisi, sevgisi uzun bir geçmişe dayanıyor. İlk temelimizin atıldığı boya dükkanından başlayan, duvarlarımızda asılı “Müşteri Velinimetimizdir” tabelasına kadar eski. Yıllar geçti, dünyada ve ülkemizde önemli değişimler oldu. Pazarlama kabuk değiştirdi. Yeni ürünler, yeni markalar ve yeni pazarlama teknikleri gelişti. Ama özde tek bir şey değişmedi, insan faktörü ve tüketici. Duygularda, düşüncelerde ve ürünlerde hep ön planda oldu.

Topluluğumuzun sanayi geçmişinde çok farklı sektörlerde 1000’den fazla ürün ve hizmet ürettik, ama hepsinde ortak bir payda vardı o da nihayi tüketicimiz.

Markalarımızla, ambalajımızla, dağıtım kanallarımızla; hep onların ihtiyaçlarını düşündük, nasıl daha iyi ürünler sunarız, nasıl onların yüzünü güldürürüz diye uğraştık. Son teknolojileri yenilikleri, son ürünleri en uygun koşullarda güvenli bir şekilde piyasaya sunmak Yaşar Topluluğu’nun önemli bir misyonu oldu. İlkleri yarattık hep sizler için. Büyüdük, geliştik. Rekabeti sevdik, destekledik. Kayıt dışından hoşlanmadık, mücadele ettik.

Tüketici ve talepleri dünyanın değişik yörelerinde farklılıklar göstermekte. Bu farkı gözleyebilen global markalar yöresel özel ürünleri ile tüketicilerine ürünlerini sunmakta. Tüketicinin profili; bulunduğu ülkeye, yöreye, iklim şartlarına göre değişiklik göstermekte ve artık markalar tüketiciye uyum sağlamaktadır. Tüketici memnuniyeti dünyada global anlamda ürün üreten kurumlar için bir numaralı önem taşıyor.

Bugün Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) girişimi ile başlayan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi çalışmasının neticesini sizlerle sevinerek paylaşmak isterim.

Bu çalışmaya göre Pınar müşteri memnuniyetinde içecek sektörü birincisi, Türkiye ikincisi oldu. Tüketicinin bizim çalışmalarımıza verdiği en büyük taltif budur. Herkesi kutluyorum, özellikle İcra Başkanımız Hasan Denizkurdu’na, Başkan Yardımcımız Olcay Sunucu’ya, ekiplerine markamızı bu noktaya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Ve diyorum ki YAŞAR markaları bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacaklar, yeni ürünlerle, yeni hizmetlerle siz tüketicilerimize en iyisini sunmaya devam edecekler.

Bugün iddiamızı her zamandan daha güçlü sürdürmeye kararlıyız. Tüketicimizin yüzü gülünce bizim de yüzümüz güldü, gülüyor, gülecek….

Sevgi ve saygılarımla,