Yeni Sezon, Yeni Bir Başlangıç ( Mart 2009 )

Değerli okurlar,

Bu yılın ilk sayısı, aynı zamanda baharın gelişinin ve boya sezonunun açılışının habercisi. Dallarının filizlenip çiçek açtığı, doğanın yeniden canlandığı bahar aylarında güneşli ve aydınlık günlerin getirdiği enerji ve canlılığın hepimize umut ve dinamizm kazandıracağı muhakkak.

2009 yılının boya sezonunun da bu umut ile açılacağına inanıyorum. Boyanın, okuduğumuz gazeteden, kullandığımız mobilyaya ve gündelik eşyalara varana dek tüm yaşam alanlarımızın bir parçası olduğunu ve bu yüzden yaşamımızda önemli bir değer yarattığını düşünüyorum. Yaşanan global krizin etkileri henüz geçmemiş olmasına rağmen, sektörün bu inançla yeni sezona iyi bir başlangıç yapacağını ve seneyi krizin olumsuz etkilerinden en az etkilenerek geçireceğini ümit ediyorum.

Türk boya sektörü, bugün geldiği büyüklük açısından Avrupa’nın altıncı büyük boya üreticisi konumunda. 2009 yılında 500 bin tonluk bir üretim hacmi ile cazibesini sürdüreceği öngörülmekte. Artan rekabet ile birlikte fiyat seviyelerinde oluşacak daralmanın sektörde haksız rekabet yaratan merdiven altı üretimin önünü keseceği düşünülmekte. Bu aynı zamanda gelişmiş üretim teknolojileri kullanan firmaların artmasına ve topyekun sektörün teknolojik gelişim düzeyinin yükseltmesine katkı sağlayacaktır.

Dyo’nun geliştirdiği yüksek teknoloji ürünlerinin sektöre öncülük etmesi de bu oluşuma ivme kazandırmaya devam edecektir. Yeni sezonla birlikte tekne ve yat imalatının sezonsal olarak başlaması geçen yıl lanse ettiğimiz Nano Marine ürünlerimize olan talebi artıracaktır. Havaların ısınmasıyla yazlıkların açılarak sezon için hazırlanması, ahşaba üstün koruma sağlayan ve dayanıklılık kazandıran Nano Ahşap ürünlerimizin özellikle yazlık yörelerimizde tekrar raflarda yerini almasını sağlayacaktır.

Üstün teknoloji ürünü Dekoratif boyalarımızı kullanan ve danışma hattımıza memnuniyetlerini ifade eden mesajlarını yollayan tüketicilerimizin sayısının her geçen gün artması bizim için olduğu kadar sektör için de gurur kaynağı. Teknolojik ürünleriyle sektöre öncülük eden Dyo’nun tüketiciler tarafından da kabul gören ürünlerinin sektörün gelişim düzeyini artırmada ciddi bir katkı sağladığını düşünüyorum.

Diğer taraftan, boyanın tüketicilerin yaşam alanlarındaki nihai kalitesi, ürünün direkt kalitesiyle ilgili olduğu kadar uygulanmasında gösterilen ustalık ve uzmanlıkla da çok ilintili. Bu sebepten dolayı geçen yılsonu anons ettiğimiz Dyo Akademi oluşumumuzu da tamamladığımızı ve bu ay açılışını gerçekleştireceğimiz müjdesini vermek istiyorum. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülecek eğitim programını başarıyla tamamlayan boyacı ustaları M.E.B. onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar. Dyo Akademi sayesinde, programa katılan boyacı ustaları hem yeni teknik ve teknolojilere adapte olacaklar hem de boya uygulaması alanında bilgi ve tecrübelerini AB standartlarına uygun seviyede geliştirmiş olacaklar. Dyo Akademi’nin şimdiden Türk boya sektörüne hayırlı olmasını diliyor, tüm tüketicilerimiz için en iyisini gerçekleştirmek gayretimizi bir kez daha sizinle paylaştığım için mutluluk duyuyorum.

Sağlıklı ve renkli günler dilerim.